Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tłumaczenia macedońskie w Warszawie

W biurze tłumaczeń Lingua Group eksperci wykonują wszelkiego typu tłumaczenia z języka macedońskiego i na język macedoński. W ich gronie znajdują się tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne oraz uwierzytelnione tłumaczenia przysięgłe. Na życzenie klienta potrzebującego szybkiej realizacji praca może zostać wykonana w trybie ekspresowym. Dodatkowa opcja dostępna w Lingua Group to również tłumaczenie online.

Język macedoński – podstawowe informacje

Język macedoński (którego nie należy mylić z używanym w starożytności helleńskim staromacedońskim) jest zaliczany do grupy bułgarsko-macedońskiej języków południowosłowiańskich. Posługuje się nim ok. 2 milionów ludzi, przede wszystkim na terenie Macedonii i w środowisku emigrantów mieszkających w Kanadzie, Niemczech, Australii i Stanach Zjednoczonych. Język macedoński ma wiele cech wspólnych z bułgarskim, niektórzy lingwiści są nawet skłonni uważać, że pierwszy z nich jest po prostu odmianą drugiego.

W tłumaczeniach z macedońskiego na polski i tłumaczeniach z polskiego na macedoński jest kilka elementów, które mogą zaskoczyć znawców języków słowiańskich. Pierwszy to wyraźnie różniące się od swoich polskich odpowiedników zaimki osobowe, drugi obecność rodzajników, a trzeci – zanik odmiany przez przypadki. Tłumaczenia polsko-macedońskie i tłumaczenia macedońsko-polskie wymagają też uwzględnienia obecności licznych czasów przeszłych, które w znacznie prostszych w konstrukcji innych językach słowiańskich w takiej liczbie nie występują.

Tłumacz przysięgły języka macedońskiego Warszawa

Biuro tłumaczeń Lingua Group zapewnia swoim klientom współpracę z tłumaczem przysięgłym języka macedońskiego. Jego rolą jest przekład dokumentów, oficjalnych i urzędowych, w tym aktów prawnych i dokumentacji procesowej. Do tłumacza przysięgłego zwracają się często przedstawiciele organów państwowych, ale również firmy i osoby prywatne.

Tłumaczenia języka macedońskiego, które można otrzymać w biurze Lingua Group, to:

  • Tłumaczenia ustne i pisemne dwustronne – z macedońskiego i na macedoński;
  • Tłumaczenia specjalistyczne wykonywane przez ekspertów z zakresu medycyny i farmacji, prawa, technologii, budownictwa czy ekonomii;
  • Uwierzytelnione tłumaczenia wykonane przez tłumacza przysięgłego języka macedońskiego;
  • Tłumaczenia zwykłe;
  • Tłumaczenia przez internet.

Specjaliści zajmujący się w biurze Lingua Group tłumaczeniami języka macedońskiego mają udokumentowane kompetencje i mogą pochwalić się długoletnim doświadczeniem. Ich nienaganna reputacja zawodowa wynika z profesjonalizmu, sumienności, terminowości i precyzji w realizacji zleceń.

Termin realizacji tłumaczenia to przeciętnie dwa-trzy dni robocze, jednak dokładne ustalenia są dokonywane indywidualnie w zależności od rodzaju tekstu.

Istnieje również możliwość, by wykonać ekspresowe tłumaczenia. Tego rodzaju szybkie tłumaczenia są wyceniane indywidualnie.

Jedna strona obliczeniowa tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego to 1800 znaków ze spacjami, a tłumaczenia uwierzytelnionego (przysięgłego) to 1125 znaków ze spacjami, przy czym każdą rozpoczętą stronę uznaje się za pełną.

W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka polskiego na język macedoński, cena za stronę rozliczeniową wynosi 80 złotych.
W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka macedońskiego na język polski, cena za stronę rozliczeniową wynosi 70 złotych.

Tłumaczenia z i na język macedoński – oferta
Tłumacz przysięgły języka macedońskiego – Warszawa

LinguaGroup to biuro tłumaczeń online, od wielu lat świadczące profesjonalne usługi specjalistycznych przekładów językowych. Główną działalność naszego internetowego biura tłumaczeń stanowią ekspresowe tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia medyczne, techniczne a także tłumaczenia dokumentów. Wyróżniają nas nie tylko profesjonalizm i wysokie kompetencje, ale również duża elastyczność i szerokie możliwości, jakie daje tłumaczenie tekstu drogą online.

Lingua Group - Biuro Tłumaczeń Przysięgłych w Warszawie
ul. Armii Krajowej 76, 05-075 Warszawa
Tel.: (+48) 513 777 957, mail: sworn.translate@gmail.com
NIP: 8222372255, REGON: 381403180

Search