Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tłumaczenia przysięgłe języka portugalskiego w Warszawie

Tłumaczenia zwykłe, ale również specjalistyczne i przysięgłe wykonywane przez uprawnionego do tego tłumacza to oferta biura Lingua Group w zakresie języka portugalskiego. W razie zgłoszonej przez klienta potrzeby przekłady mogą zostać zrealizowane w ekspresowym terminie. Biuro zapewnia również usługę w postaci tłumaczenia przez internet.

Język portugalski – podstawowe informacje

Język portugalski jest językiem ojczystym dla ponad 250 milionów osób! Obejmuje zasięgiem przede wszystkim Portugalię i jej byłe kolonie, czyli Brazylię, Mozambik, Angolę, Gwineę Bissau, Gwineę Równikową, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą, Republikę Zielonego Przylądka, Timor Wschodni oraz Makau. Ponadto używa się go w kilkunastu innych krajach, gdzie cieszy się popularnością mimo braku statusu urzędowego. W sercach kibiców piłki nożnej Portugalia zagościła dzięki talentom niezrównanego Cristiano Ronaldo, kapitana narodowej reprezentacji i jednego z najbardziej popularnych sportowców na świecie.

Ważną kwestią, którą muszą uwzględniać tłumaczenia polsko-portugalskie i tłumaczenia portugalsko-polskie, jest istnienie dwóch znormalizowanych i oficjalnych dialektów, brazylijskiego i europejskiego. Różnią się przede wszystkim w zakresie słownictwa i wymowy, ale są też pewne odrębności w gramatyce i ortografii, które mogą wpływać na tłumaczenia z polskiego na portugalski i tłumaczenia z portugalskiego na polski. Najbardziej charakterystyczną cechą wymowy wariantu europejskiego jest tzw. redukcja, czyli ścieśnianie samogłosek w sylabach nieakcentowanych – w niektórych przypadkach samogłoska "e" niemal zanika.

Tłumacz przysięgły języka portugalskiego Warszawa

W przypadku konieczności przetłumaczenia, również na zlecenie organów państwowych, oficjalnej dokumentacji, aktów prawnych czy procesowych, dostępne są w Lingua Group usługi tłumacza przysięgłego języka portugalskiego, dysponującego pełnymi uprawnieniami.

W gronie tłumaczeń języka portugalskiego proponowanych przez biuro tłumaczeń Lingua Group znajdują się:

  • Tłumaczenia z języka portugalskiego oraz na język portugalski, ustne i pisemne;
  • Tłumaczenia przysięgłe;
  • Tłumaczenia online;
  • Tłumaczenia specjalistyczne, których istotą jest zachowanie nazewnictwa i słownictwa charakterystycznego dla danej branży, np. medycznego, ekonomicznego, prawnego.

Profesjonalizm tłumaczy języka portugalskiego współpracujących z Lingua Group jest potwierdzony długim doświadczeniem i sukcesami zawodowymi. Realizacja zlecenia zawsze następuje w najszybszym możliwym terminie, jednocześnie jednak zachowuje najwyższe standardy jakości.

Termin realizacji tłumaczenia to przeciętnie dwa-trzy dni robocze, jednak dokładne ustalenia są dokonywane indywidualnie w zależności od rodzaju tekstu.

Istnieje również możliwość, by wykonać ekspresowe tłumaczenia. Tego rodzaju szybkie tłumaczenia są wyceniane indywidualnie.

Jedna strona obliczeniowa tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego to 1800 znaków ze spacjami, a tłumaczenia uwierzytelnionego (przysięgłego) to 1125 znaków ze spacjami, przy czym każdą rozpoczętą stronę uznaje się za pełną.

W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka polskiego na język portugalski, cena za stronę rozliczeniową wynosi 80 złotych.
W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka portugalskiego na język polski, cena za stronę rozliczeniową wynosi 70 złotych.

Tłumaczenia portugalski - cennik

Cena tłumaczenia
Typ tłumaczenia Tłumaczenia zwykłe Tłumaczenia specjalistyczne Tłumaczenia przysięgłe
z języka polskiego na język portugalski 80 zł za stronę (1800 znaków ze spacjami) 80 zł za stronę (1800 znaków ze spacjami) 80 zł za stronę (1125 znaków ze spacjami)
z języka portugalskiego na język polski 70 zł za stronę (1800 znaków ze spacjami) 70 zł za stronę (1800 znaków ze spacjami) 70 zł za stronę (1125 znaków ze spacjami)

Tłumaczenia z i na język portugalski – oferta
Tłumacz przysięgły języka portugalskiego – Warszawa

LinguaGroup to biuro tłumaczeń online, od wielu lat świadczące profesjonalne usługi specjalistycznych przekładów językowych. Główną działalność naszego internetowego biura tłumaczeń stanowią ekspresowe tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia medyczne, techniczne a także tłumaczenia dokumentów. Wyróżniają nas nie tylko profesjonalizm i wysokie kompetencje, ale również duża elastyczność i szerokie możliwości, jakie daje tłumaczenie tekstu drogą online.

Lingua Group - Biuro Tłumaczeń Przysięgłych w Warszawie
ul. Armii Krajowej 76, 05-075 Warszawa
Tel.: (+48) 513 777 957, mail: sworn.translate@gmail.com
NIP: 8222372255, REGON: 381403180

Search