Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tłumaczenia słoweński

Tłumacze języka słoweńskiego współpracujący z biurem Lingua Group oferują możliwość wykonania profesjonalnych tłumaczeń zwykłych, specjalistycznych i przysięgłych. Na indywidualne życzenie klienta zlecenia są realizowane w trybie ekspresowym. Biuro przyjmuje również zlecenia na tłumaczenia przez internet.

Język słoweński – podstawowe informacje

Język słoweński jest jednym z urzędowych języków Unii Europejskiej. Posługuje się nim nieco mniej niż 2,5 miliona osób, przede wszystkim w Słowenii i na jej terenach przygranicznych znajdujących się we Włoszech czy w Austrii. Należy do grupy języków południowosłowiańskich i wykazuje sporo cech wspólnych z niektórymi dialektami języka chorwackiego. Warto przy tym zaznaczyć, że aż do rozpadu Austro-Węgier słoweński był uważany za język pospólstwa, elity posługiwały się raczej niemieckim. Wykonujący tłumaczenia polsko-słoweńskie i tłumaczenia słoweńsko-polskie zdają sobie zresztą sprawę, że wpływ niemieckiego na słoweński był swego czasu bardzo silny i germanizmy są w nim widoczne do dzisiaj.

Tłumaczenia z polskiego na słoweński i tłumaczenia ze słoweńskiego na polski bywają naprawdę wymagające, a to z uwagi na fakt, że w gronie języków słowiańskich to właśnie słoweński jest najbogatszy w dialekty – występuje w nim aż 46 różnych narzeczy.

Tłumacz przysięgły języka słoweńskiego online

W przypadku, gdy do biura Lingua Group zgłoszą się przedstawiciele urzędów państwowych, firmy bądź osoby prywatne potrzebujące uwierzytelnionego tłumaczenia oficjalnej dokumentacji, w tym aktów prawnych, dostępne są usługi tłumacza przysięgłego języka słoweńskiego.

W ofercie tłumaczeń ustnych i pisemnych Lingua Group można znaleźć:

  • Tłumaczenia z języka słoweńskiego i na język słoweński;
  • Tłumaczenia zwykłe;
  • Tłumaczenia online;
  • Tłumaczenia przysięgłe;
  • Tłumaczenia obejmujące specjalistyczne dziedziny w rodzaju prawa, ekonomii, medycyny i innych.

Specjalizacja w języku słoweńskim jest efektem wieloletniej nauki i zbierania doświadczeń przez tłumaczy, których cechuje dzisiaj najwyższy poziom profesjonalizmu. Zlecenia realizują zawsze sumiennie, szybko, terminowo i skrupulatnie pod względem językowym.

Termin realizacji tłumaczenia to przeciętnie dwa-trzy dni robocze, jednak dokładne ustalenia są dokonywane indywidualnie w zależności od rodzaju tekstu.

Istnieje również możliwość, by wykonać ekspresowe tłumaczenia. Tego rodzaju szybkie tłumaczenia są wyceniane indywidualnie.

Jedna strona obliczeniowa tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego to 1800 znaków ze spacjami, a tłumaczenia uwierzytelnionego (przysięgłego) to 1125 znaków ze spacjami, przy czym każdą rozpoczętą stronę uznaje się za pełną.

W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka polskiego na język słoweński, cena za stronę rozliczeniową jest ustalana indywidualnie.
W przypadku tłumaczenia zwykłego, specjalistycznego lub przysięgłego, wykonywanego z języka słoweńskiego na język polski, cena za stronę rozliczeniową jest ustalana indywidualnie.

Tłumaczenia z i na język słoweński – oferta
Tłumacz przysięgły języka słoweńskiego – Warszawa

LinguaGroup to biuro tłumaczeń online, od wielu lat świadczące profesjonalne usługi specjalistycznych przekładów językowych. Główną działalność naszego internetowego biura tłumaczeń stanowią ekspresowe tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia medyczne, techniczne a także tłumaczenia dokumentów. Wyróżniają nas nie tylko profesjonalizm i wysokie kompetencje, ale również duża elastyczność i szerokie możliwości, jakie daje tłumaczenie tekstu drogą online.

Lingua Group - Biuro Tłumaczeń Przysięgłych w Warszawie
ul. Armii Krajowej 76, 05-075 Warszawa
Tel.: (+48) 513 777 957, mail: sworn.translate@gmail.com
NIP: 8222372255, REGON: 381403180

Search